Kujawsko-pomorskie

Stomatologia w narkozie czy warto?

Stomatologia w narkozie czy warto?

Problemy z uzębieniem mogą dotknąć każdego. Nawet osoby, które skrupulatnie dbają o zęby, mogą borykać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Niekiedy chęć posiadania piękniejszego uśmiechu kieruje nas do gabinetu stomatologicznego. Nie wszystkie zabiegi są bolesne, jednak bywają takie, które wymagają znieczulenia. Zdarza się, że lekarz sugeruje podanie narkozy, w celu zwiększenia komfortu pacjenta i przyspieszenia leczenia. Dowiedz się kiedy stosowane jest znieczulenie ogólne i jakie niesie korzyści.

Zdrowy uśmiech

Każdy z nas wie, że powinniśmy myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Jednak by zapobiec problemom z zębami, niekiedy samo szczotkowanie to za mało. By cieszyć się życiem bez bólu zęba i uśmiechać się bez skrępowania, należy pilnować zbilansowanej diety. Pamiętajmy, że niedobór wapnia, może osłabiać szkliwo. Z kolei nadmiar cukru w diecie przyczynia się do powstawania próchnicy. Palenie tytoniu, nadmierne spożywanie kawy, herbaty, czerwonego wina powoduje nieestetyczny osad nazębny, który z czasem odbarwia szkliwo. Dlatego tak ważne jest racjonalne podejście do żywienia. Nie należy także zapominać o wizytach kontrolnych. Przynajmniej raz na pół roku powinniśmy odwiedzić gabinet dentystyczny, w celu sprawdzenia stanu naszych zębów.

Chore zęby, to nie tylko ból…

Wielu z nas boi się wizyt u dentysty. Lęk przed bólem skutecznie odstrasza pacjentów. Wiele z nich pomimo dolegliwości związanych z chorym zębem, odwleka spotkanie w poradni stomatologicznej. Należy jednak pamiętać, że nieleczone zęby, mogą przyczyniać się do wielu chorób m.in. choroby układu krążenia, zapaleń oka, ucha, a nawet opon mózgowych. Warto także pokreślić, że nieleczona próchnica, negatywnie wpływa na kobiety w ciąży. Dlatego już w pierwszym trymestrze kobieta powinna udać się do specjalisty w celu zbadania stanu swojego uzębienia i podjęcia ewentualnego leczenia. Dawniej gabinety dentystyczne nie zachęcały do korzystania z nich. Obskurne pomieszczenia, ale także ograniczenia w sprzęcie oraz wiedzy lekarzy, powodowały, że dla wielu pacjentów, spotkanie ze stomatologiem kończyło się traumą. Obecnie już nawet w mniejszych miastach możemy znaleźć nowoczesne i profesjonalne centra stomatologiczne. Współczesne placówki tego typu, oferują szeroki zakres usług, zarówno w zakresie diagnostyki jak i zabiegów. Także metody znieczulenia pacjentów, uległy zmianie. Dentyści oferują wiele rozwiązań jeżeli chodzi o znieczulenie, w tym np. zabiegi w narkozie. Sprawdź www.citomed.pl

Narkoza w stomatologii

Jeszcze kilka lat temu, mało który pacjent pomyślałby, że może podjąć się zabiegowi dentystycznemu w znieczuleniu ogólnym. Dziś coraz więcej lekarzy proponuje takie rozwiązanie. Bywają bowiem trudne i bolesne zabiegi jak ekstrakcja ósemek, czy rozlane ostre stany zapalne. Wówczas narkoza jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla pacjenta, jak i lekarzy. Taką formę znieczulenia stosuje się także wśród pacjentów z niektórymi zaburzeniami psychicznymi, a także w przypadku stwierdzonej dentofobii, czyli panicznego lęku przed dentystą. Podczas zabiegu w narkozie, pacjent jest całkowicie nieświadomy. Na sali oprócz zespołu stomatologów, obecni są także anestezjolog oraz sztab pielęgniarek. Wszystko po to, by zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo. Do podania narkozy kwalifikuje nas anestezjolog, po szczegółowym wywiadzie oraz niezbędnych badaniach, decyduje czy możemy odbyć zabieg w znieczuleniu ogólnym. Wybierając swojego dentystę, warto kierować się zakresem jego możliwości. Dobrze, jeżeli w jednej placówce możemy zrobić wszystkie niezbędne badania oraz podjąć odpowiednie leczenie. Zdrowe zęby to nieoceniony komfort, chciejmy o niego dbać.