Kujawsko-pomorskieNajpiękniejsze miejscaWarto zobaczyć

6 najważniejszych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego

6 najważniejszych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego

Województwo kujawsko-pomorskie jest obszarem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, a miejsc mogących stać się wspaniałym celem wycieczki jest tu sporo. Gdzie warto się wybrać? Oto kilka propozycji dla tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić ten region.

Miejsce 6. Inowrocław

Inowrocław, będący najważniejszym miastem Kujaw Zachodnich, znany jest przede wszystkim jako miejsce pozyskiwania soli i solanki. Dzięki temu miasto to świetnie radzi sobie jako miejscowość o uzdrowiskowym charakterze. Z myślą o gościach powstały tu takie atrakcje, jak tężnie oraz Park Solankowy, nie brak tu również ciekawych tras spacerowych oraz szlaków rowerowych, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy miasta.

Miejsce 5. Ciechocinek

Kto na terenie województwa kujawsko-pomorskiego chce wypocząć w pięknej scenerii, a przy okazji zadbać o swe zdrowie, ten może odwiedzić Ciechocinek. To jedna z najsłynniejszych miejscowości turystycznych w Polsce, znana z XIX-wiecznych tężni solankowych. Piękne parki, stylowe budowle oraz malownicza okolica – oto czynniki, dzięki którym wypoczynek w tym uzdrowisku może się dla każdego z nas okazać przyjemnym doświadczeniem.

Miejsce 4. Wenecja

Wizyta w tym miejscu będzie nie lada gratką dla miłośników historii i pięknych widoków, choć Wenecja cieszy się największym zainteresowaniem wśród miłośników zabytków techniki. Tu, w pobliżu jeziora Weneckiego i Biskupińskiego, można zwiedzić ruiny zamku Mikołaja Nałęcza, nazywanego „Diabłem Weneckim”, można też odwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej. Kusi ono ciekawymi zbiorami dawnych lokomotyw i wagonów, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Miejsce 3. Biskupin

Dla miłośników historii jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Biskupin może się pochwalić wyjątkowym rezerwatem archeologicznym, ciekawą placówką muzealną oraz licznymi imprezami, dzięki którym można poszerzać swą wiedzę na temat życia naszych przodków, a przy okazji spędzać czas na świetnej zabawie.

Miejsce 2. Bydgoszcz

Spacery po Bydgoszczy są rewelacyjną propozycją dla każdego, kto chce się nacieszyć pięknymi widokami i spędzić wolny czas wśród cennych perełek dawnej architektury. Kusi Wyspa Młyńska oraz Wenecja Bydgoska, uwagę przyciąga potężna katedra. Symbolem miasta stały się jednak słynne spichrze nad Brdą, będące nie tylko cennymi perełkami dawnej architektury, ale i placówkami muzealnymi, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Miejsce 1. Toruń

Toruń jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a spacery po jego starówce to nie lada gratka dla każdego miłośnika historii. Zachwyca rynek z okazałym ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, intryguje rodzinny dom astronoma, świetnie sprawdzający się dziś w roli placówki muzealnej. Żywe Muzeum Piernika, ruiny krzyżackiego zamku – oto kolejne atrakcje, dzięki którym w tym mieście nuda nikomu nie zagrozi.

Zobacz też ranking: TOP 10: najpiękniejsze miasta w województwie kujawsko-pomorskim.

Województwo kujawsko-pomorskie to zabytkowe miasta oraz malownicze tereny, mogące oczarować każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wycieczki po tej części kraju mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą oraz lekcją historii, na którą warto postawić.