13 września 2016 Udostępnij

Co się powinno znajdować w wyprawce dla kota?

Koty, to bardzo interesujące zwierzęta. Nie każdy to docenia, ponieważ bardzo często są uważne za wredne i robiące na złość gatunki. Uwielbiają one spać, jeść i być pieszczone. To jaki kot będzie miał charakter zależy od tego jak go wychowamy lub jak się sam ukształtuje. Jednak uczenie kota co wolno a czego nie, też jest bardzo ważne , ponieważ dzięki temu oszczędzamy sobie nerwów. Na towarzyszy , bardzo często wybierane są psy. Są one wesołe, pozytywnie nastawione i uwielbiają towarzystwo ludzie. Jednak opieka nad psem jest bardziej skomplikowana i wymaga od nas czasu, tresury oraz pieniędzy na karmy, których pies je więcej. Dlatego , osoby które nie lubią wychodzić na dwór wtedy kiedy nie jest to konieczne zwykle na pupili wybierają koty.

Decydując się na kota, musimy wiedzieć czy mamy odpowiednie warunki i wiedzę , aby go mieć. Mimo iż koty nie są tak wymagające jak psy, to jednak samych sobie też ich pozostawić nie możemy. Kota trzeba także odpowiednio karmić, aby był zdrowy. Jeśli będziemy mu podawać karmę z marketu, to długo on żyć nie będzie. Jest tam mnóstwo konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Nie służy to zdrowiu kota. Do tego, nowy lokator potrzebuje kilku innych sprzętów, które zapewnia mu prawidłowe funkcjonowanie, zdrowie i zabawę.

Co zapewnić?
Zanim jeszcze nasz kot pojawi się w domu, warto zaopatrzyć się w rzeczy podstawowe. Mowa tutaj głównie o misce i kuwecie. Miska na jedzenie nie powinna być bardzo duża. Na wodę także. Lepiej dolewać kotu częściej , aby woda była świeża i czysta. Powinniśmy zdecydować czy miska powinna być plastikowa czy metalowa. Może to być TRIXIE Miska metalowa dla kota lub TRIXIE Miska z gumowym spodem dla psów i kotów. Mimo iż plastik do najzdrowszych nie należy, to nie wszystkie koty lubią metalowy posmak, jaki zyskuje jedzenie z takiej miski. A co z kuwetą? Jest ona niezbędna, aby kot miał się gdzie załatwić. Do wyboru jest kuweta kryta i otwarta. Możemy wybrać TRIXIE Kuwetę dla kota Carlo I lub FERPLAST Kuweta z ramką dla kota Nip. Praktyczniejsza jest ta otwarta. Wsypujemy do niej żwirek i uczymy malucha jak korzystać z takiej kuwety.

Dla kociaka potrzebne są także rzeczy , które zapewnią mu rozrywkę oraz piękną i zdrową sierść. Jeśli myślisz o kupnie wędki czy myszki, to sprawdź czy kot jest na tyle ruchliwy, aby go takie akcesoria interesowały. Dla kotów, które lubią obserwować otoczenia dobrym pomysłem będą zabawki ze smakołykami. Z akcesoriów do pielęgnacji kociaka potrzebować będziemy potrzebowali szczotki lub zgrzebła oraz gilotynki do paznokci. Przy wyborze szczotki trzeba zwrócić uwagę na długość futra pupila, zaś gilotynkę zajdziemy w praktycznie każdym sklepie zoologicznym lub też Nożyczki do paznokci TRIXIE, które są specjalnie stworzone dla kotów. Przyda się także drapak, na którym kot będzie ścierał pazury.