13 września 2016 Udostępnij

Gdy kot chce wychodzić na dwór

Chcesz mieć kota? Wiele ludzi decyduje się na te zwierzęta, ponieważ z reguły są one spokojne, ułożone i uwielbiają się wylegiwać i spać w każdym ciepłym miejscu. Jednak opieka nad kotem to dość ważna sprawa szczególnie jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, która pozwoli nam na uszczęśliwienie naszego pupila. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby go dobrze odżywiać. Wszystko jednak zależy od wieku , stanu i przyczajeń kota. Inna dieta jest także potrzebna dla kotów otyłych, chorych czy mających niewydolności nerek , serca lub wątroby. Jeśli kot jest chory, to karmę poleci weterynarz, do którego chodzimy z pupilem. Możemy także się spytać lekarza o karmienie jeśli kot jest zdrowy.
W tym wypadku pamiętać musimy o tym, że kot ma inne zapotrzebowania niż człowiek i nie możemy dawać mu żadnych słodyczy, słonych przekąsek czy żadnych innych rzeczy. Jeśli będziemy tak robić , to sami na naszego pupila ściągniemy choroby i alergie. Karm powinna być naturalna i posiadać składniki jak najwyższej jakości. Dzięki temu, kot będzie zdrowy i pełen energii. Unikajmy karm, które zawierają konserwanty, barwniki i wzmacniacze smaku. Sprawdźmy skąd pochodzi mięso, które znajduje się w kupionej prze nas karmie. Jeśli tego nie wiemy lub jest ono z chin, w żadnym wypadku nie wolno go dawać zwierzakowi.

Czego kotu brakuje?
Niekiedy koty mają bardzo silna potrzebę wyjścia na dwór. Jeśli mieszkasz na wsi, to nie ma problemu. Gorzej w przypadku miasta. Tam zwykle koty siedzą w mieszkaniach całymi dniami i wypuszczane nie są. Trafiają sie koty, które nie potrzebują takich rozrywek, ale także takie, które bardzo tęsknią za wolnością doprowadzając do szału właściciela, domowników i bardzo często też są siadów. Co jest przyczyna potrzeby wyjść na dwór? Bardzo często wpływa na to ma ruja u kotek. Chcą one wtedy przeszukać teren, aby znaleźć partnera. Jeśli kot zostanie wysterylizowany, to chęć wyjścia na dwór się osłabia lub mija całkowicie. Innym sposobem jest ignorowanie kota, chociaż nie zawsze jest to łatwe, gdyż trafiają się naprawdę uparte osobniki.

Może się też okazać, że kotu się po prostu nudzi i potrzebuje rozrywki. Zwykle kot w krótkim czasie zdąży przejrzeć wszytko co jest w domu, pobawić się wszystkimi zabawkami i się tym znudzić. Dlatego też, może pojawić się chęć zwiedzania innego terenu. Rozwiązaniem może być znalezienie towarzysza do zabaw czyli innego zwierzęcia. Jeśli nie mamy ja tego zrobić to sami musimy stać się towarzyszem zabaw dla kota, musimy poświęcać mu więcej uwagi. Mimo wszystko może się okazać, że w końcu kota trzeba będzie wyprowadzić. Trzeba to jednak zrobić przy pomocy smyczy i mieć świadomość, że będziemy musieli robić to codziennie.